Przedszkole 43 Gdańsk

Ta strona używa cookies.

Możesz określić warunki używania i dostępu cookies w swojej przeglądarce. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aby dowiedzieć się więcej o ustawieniach swojej przeglądarki odwiedź jej zakładkę ustawiania lub stronę jej producenta.

Rok 2013/2014

 


Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba...

Jan Izydor Sztaudynger

Drodzy Rodzice,

Tak szybko nadszedł czas wakacji, urlopu i wypoczynku. To czas wytchnienia i refleksji nad tym, co przeżyliśmy przez ostatni rok szkolny. Podsumowanie i pożegnanie.

Z tej okazji życzymy dzieciom, Państwu oraz sobie wielu chwil spędzonych w gronie najbliższych, wszelakiej pogody i swobody a także wielu radości i przyjemności korzystania z czasu wakacji.

Życzmy WAM bezpiecznych podróży i udanego wypoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cały personel Przedszkola nr 43


 

Dnia 25. 06. 2014 r. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów przedszkola. Rano „Skrzaty” pożegnały się z młodszymi koleżankami i kolegami, którzy przygotowali dla nich wiersze i piosenki oraz pamiątkowe upominki. Po południu gościliśmy rodziców i pracowników przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się polonezem.

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 


Dzisiaj „Skrzaty” odchodzące do szkoły pożegnały się ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami. Przedszkolaki po raz ostatni miały okazję zaprezentować swoje aktorskie umiejętności i obiecały, że w szkole będą się dobrze sprawować i na pewno po wakacjach odwiedzą przedszkole i...

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 

 

 

 


 

Dzięki uprzejmości Komendanta Miejskiej PSP w Gdańsku nasze przedszkolaki 12.06.2014 r. gościły w remizie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Gd.- Wrzeszczu. Podczas wizyty strażacy w ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o swojej trudnej, bardzo odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. 

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 


Dnia 04.06.2014 r. przedszkolaki pojechały na wycieczkę do stadniny koni do Otomina.

Było to dla dzieci nowe doświadczenie. Mogły zobaczyć jak należy postępować z takimi zwierzętami i jak o nie dbać. Dowiedziały się co jedzą i jaki tryb życia prowadzą koniki.

 

 

 CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 


03.06.2014r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rycerzem. Podczas krótkiej lekcji historii zaproszony gość opowiedział dzieciom o życiu rycerzy, zaprezentował rycerski strój i oręż, podkreślił rycerskie cechy takie jak : odwaga, wytrwałość ale też dobroć, szlachetność, uczciwość i chęć niesienia pomocy innym. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie odnajdą w naszym niezwykłym gościu wzór do naśladowania.

 

 

 CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 


Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej placówce odbyły się 02.06.2014 r.

Na naszym placu przedszkolnym na wszystkie przedszkolaki czekały atrakcje tj.: ozdabianie podwórka, malowanie farbami, rysowanie kredą, konkurencje sportowe, malowanie twarzy-  możliwość „wcielenia się” w motyla lub kotka sprawiła dzieciom wiele radości.

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 


 

Dnia 30.05.2014 r.Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 23 przy ul. M. Słabego 6 gościł nasze Przedszkole oraz Przedszkole „Cudowna Kaina” na wspólnej zabawie z okazji DNIA SPORTU. Po złożeniu uroczystej przysięgi, iż będziemy bawić się fair play Przedszkolaki przystąpiły do prawdziwej sportowej rywalizacji.

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 


Dnia 29.05.2014 odbył się II Dzień Jubileuszu 50-lecia Przedszkola, połączony z uroczystością z okazji Dnia Mamy i Taty.

Mimo iż pogoda nas nie rozpieszczała to zabawa była przednia. Pani dyrektor serdecznie powitała zebranych gości

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 


O naszych uroczystościach 50-cio lecia Przedszkola nr 43 "Koniczynka" można również przeczytać na łamach stron Urzędu Miasta.

Zapraszamy do artykułu pod adresem:  

http://www.gdansk.pl/start_nowy,512,31066.html

 


Dnia 28.05.2014 r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, związana z Jubileuszem 50-lecia istnienia przedszkola.

Jubileusz rozpoczął się mszą św., którą celebrowało z udziałem dzieci, rodziców, pracowników przedszkola i zaproszonych gości dwóch księży Tomasz Biedrzycki i Władysław Pałys.

Po mszy świętej wszyscy przeszli do przedszkola.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 


         

20 maja wszystkie nasze wspaniałe przedszkolaki uczestniczyły w międzygrupowym mini turnieju wiedzy na temat: Bezpieczny przedszkolak. Okazało się, żekażde dziecko:

- zna podstawowe zasady ruchu drogowego dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach,

- wie, jak bezpiecznie zachować się  podczas zabaw w domu i na podwórku oraz w kontaktach z obcymi,

- wie, w jaki sposób poradzić sobie w sytuacjach zagrożenia,

- wie, gdzie szukać pomocy w sytuacjach budzących jego niepokój,

- orientuje się w udzielaniu pierwszej pomocy,

- potrafi przewidywać skutki swoich nierozważnych działań i zachowań.

 

 Wszystkie dzieci za aktywny udział w turnieju otrzymały  pamiątkowe dyplomy. 

DO GALERII >> 


   O tym jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy, nikogo przekonywać  nie trzeba. Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. W większości przypadków wymagających udzielenia natychmiastowej pomocy, szczególnie tych, które wydarzają się w domu, świadkami są bezradne dzieci. Naszym zadaniem jest zapobieganie tej bezradności! Ucząc dzieci udzielania pierwszej pomocy, wpajamy właściwe zachowania, budzimy w dzieciach wrażliwość, chęć i odwagę niesienia pomocy.

  CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 


24.04.2014 r. w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie – premiera teatrzyku o tematyce ekologicznej, pt. „Wróg przyrody”. W role wcieliły się panie nauczycielki, pani dyrektor oraz panie z obsługi.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 

 


 

W dniach 16 i 17. 04.2014r. nasze przedszkole odwiedził niespodziewanie zajączek i zabawił się z przedszkolakami w grę pt. „Na tropie wielkanocnego zajączka”. Zostawił nam dokładne wskazówki jak postępować i zapewnił, że nas obserwuje już od jakiegoś czasu. Od samego rana panowało wielkie poruszenie bo dzieci jak najszybciej chciały odnaleźć ślady zajączka, zaglądały w każdy kąt i pytały przychodzących rodziców i dzieci czy go widzieli. 

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

  

 


 

 

Na kilka dni przed Wielkanocą w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy

Kiermasz Wielkanocny.

Dzieci z każdej grupy wraz ze swoimi paniami  wykonywały różnego rodzaju ozdoby świąteczne pisanki, stroiki, baranki świąteczne, kurczaczki, palmy i kartki wielkanocne.

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 


 Na dobry początek Liwia i Antoś B. z grupy „Pszczółek” w wiosennych strojach poczęstowali wszystkie dzieci w przedszkolu słodkimi wiosennymi niespodziankami.

Po tak wiosennych niespodziankach wybraliśmy się z kwiatami na wiosenny spacer ulicami osiedla śpiewając wiosenne piosenki, pukaliśmy do zaprzyjaźnionych punktów głośno wołając „Wiosna, wiosna jest wśród nas…”.

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 


 

 

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis-à-vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

  


 

 Swoją przygodę z psami husky rozpoczęliśmy od poznania zasad działania psiego zaprzęgu w teorii (hierarchia, struktura zaprzęgu, lider). Psy były urocze i bardzo towarzyskie. Wspaniale ze sobą współpracowały, z wielką cierpliwością znosiły wszelkie dziecięce pieszczoty

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 


Walentynki - to dzień, w którym nie boimy się mówić o swoich uczuciach. Dzieci szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń, sympatię w stosunku do innych.

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>

  Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to czas niezwykły, wyczekiwany. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 6 lutego i poprowadzony był przez wodzireja. Zarówno dzieci jak i personel przedszkola przybyli w niezwykle kolorowych, pięknych i bajkowych strojach.  

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>


Babcia i Dziadek to w naszym życiu osoby wyjątkowe. W styczniu mamy wyjątkową okazję, aby podziękować Im za miłość, czas i ciepło, którymi Nas otaczają.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 


 

Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 43 bierze udział w warsztatach plastycznych w pracowni rysunkowo - malarskiej "Akademia Talentów".

 

 CZYTAJ WIĘCEJ >>

 


 

17 i 18 grudnia 2013 r. w przedszkolu odbyły się spotkania wigilijne, podczas których dzieci przedstawiły tradycyjne jasełka, śpiewały kolędy i pastorałki oraz wręczyły swoim rodzicom drobne upominki.

 CZYTAJ WIĘCEJ >>

 


17 grudnia 2013 r. dzieci z grupy III – „Skrzaty” uczestniczyły w warsztatach pt. BANKOWOŚĆ JEST OK! zorganizowanych przez wolontariuszy - pracowników Banku BPH S. A w Gdańsku. Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi zasadami bankowości. 

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>


 

6 grudnia 2013 roku, dzieci z Przedszkola „Koniczynka” w Gdańsku od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały, bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie).

Święty Mikołaj dotarł na czas,

CZYTAJ WIĘCEJ >>


W listopadowy dzień, w przeddzień św. Andrzeja 29.XI., odbyły się w naszym przedszkolu andrzejkowe obrzędy.

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ >>


 21 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

 

Celem przeprowadzonych zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych.

CZYTAJ WIĘCEJ >>


 

Dnia 07.12.2013r. w sklepie IKEA odbyła się niezwykła akcja organizowana z Radiem Gdańsk...

CZYTAJ WIĘCEJ >>


 

Autochodzik 13.11.2013

Podczas inauguracji programu edukacji komunikacyjnej - "Drogowy Rajd Edukacyjny" przedszkolaki otrzymały tzw." Autochodzik".

CZYTAJ WIĘCEJ >>


 

Wizyta Policjanta 07.11.2013

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się długo oczekiwane spotkanie z policjantem.
Wiemy na czym polega praca policji ale dziś dowiedzieliśmy się wielu ciekawych nowych rzeczy- poznaliśmy elementy umundurowania policjanta oraz z bliska mogliśmy obejrzeć narzędzia potrzebne do pracy. CZYTAJ WIĘCEJ >>


 

 

Pasowanie na przedszkolaka


Dnia 23 października 2013 roku

swoje święto obchodziły dzieci z wszystkich grup w naszym przedszkolu. 


W grupie I „Biedronek” odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” przy udziale zaproszonych gości. Mimo, że kończy się dopiero drugi miesiąc ich pobytu w przedszkolu, nasi wychowankowie stanęli na wysokości zadania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności, śpiewały piosenki, tańczyły i deklamowały wierszyki. 

Najwięcej emocji wzbudziła jednak wyjątkowa chwila, wstąpienia do społeczności przedszkolnej. Milusińscy z przejęciem, niejednokrotnie drżącymi głosikami wspólnie złożyli przysięgę, że będą:
* słuchać Pań,
* grzecznie i zgodnie się bawić oraz
* nigdy nie będą już płakać.

Po tych słowach za pomocą dotknięcia „zaczarowaną kredką” maluchy zostały pasowane na prawdziwego przedszkolaka. Miłym akcentem było wręczenie wychowankom dyplomów i zdjęć które, będą wspaniałą pamiątką z pobytu w przedszkolu.


A „Pszczółki” i „Skrzaty” obchodziły urodziny swoich grup. Dzieci brały udział w różnych zadaniach, konkursach, quizach przygotowanych przez wychowawców.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne dmuchanie świeczek na tortach – przygotowanych przez panie kucharki. Uroczystość w każdej grupie kończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wspólne pląsy przy muzyce.
Dla naszych przedszkolaków był to wyjątkowy dzień pełen zabawy, uśmiechu i radości, który pozostawi w ich pamięci wiele miłych i ciepłych wrażeń.

 

 

 

16.10.2013

Dnia 14.10.2013 roku byliśmy na wycieczce w Brodnicy Górnej. Pogoda nam dopisała, a co najważniejsze program wycieczki był tak ułożony, że nie mieliśmy ani chwili na nudę.

ZAPRASZAMY DO GALERII Z WYCIECZKI 


03.10.2013

W naszym przedszkolu gościliśmy Żandarmerię Wojskową.

ZAPRASZAMY DO GALERII


25.09.2013

Dzień Jabłka w naszym przedszkolu


… Niosły dzieci z sadu koszyk przepełniony,
jabłek żółtych, jabłek kwaśnych, jabłuszek czerwonych …


25 września 2013 r. dzieci z Przedszkola nr 43 w Gdańsku obchodziły uroczyście Święto Jabłka. Przygotowanie do tego niezwykłego dnia trwały cały tydzień.

Rodzice przynosili piękne, pachnące jabłka z sadu, dzieci wykonywały „jabłkowe” ozdoby i prace plastyczne – malowanki, wyklejanki, formy przestrzenne z masy solnej.

Panie zajęły się ozdabianiem sal, by ten dzień nie tylko był dniem innym niż zwykle, ale długo pozostał w pamięci. Na Biedronki, Pszczółki, Skrzaty czekało mnóstwo niespodzianek: rozmowy i pogadanki „Jabłka - pyszne dary jesieni”, tańce i zabawy inspirowane jabłuszkowymi pioseni wierszami, gry i zagadki, jabłkowa uczta – degustacja i poczęstunek samodzielnie przygotowanych przysmaków.


Biedroneczki wykonały jabłkowy sok, Pszczółki upiekły francuskie ciasteczka
z jabłkami, a Skrzaty zrobiły surówkę z jabłka i marchewki.
Należy dodać, że w jadłospisie tego dnia królowały oczywiście potrawy z jabłkiem, np. jabłkowy kompot, placki z jabłkiem, maślane rogaliki z jabłkiem.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu pełen radości, uśmiechu i zabawy.


Zredagowała

mgr Roksana Trzebniak

 

Zapraszamy do galerii. 

************

Sprzątanie  świata

Nasze przedszkole 20 września włączyło się do akcji „Sprzątanie świata” - akcji która jest aktywną formą edukacji ekologicznej.
Wszystkie dzieci „Skrzaty”, „ Pszczółki”, i nawet najmłodsze „Biedronki” po zajęciach dydaktycznych { na których w czasie zabawy utrwalały zasady segregowania odpadów oraz poznały na czym polega recykling} wraz z nauczycielkami, pełne zapału, wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola.
Wszyscy uczestnicy akcji dzięki wsparciu rodziców otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki.
Nasze przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tą akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Były dumne, że dzięki nim na terenie przedszkola i wokół niego jest czysto.
Mamy nadzieję, że prowadzone przez nas działania wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, aby jeszcze lepiej zrozumiały jak ważne jest dbanie o środowisko w którym żyjemy.

 

Koordynator
mgr Anna Piotrowska


26.08.2013

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI 

DO PRZEDSZKOLA 2 WRZEŚNIA.

 

 

RODZICE PRZYPROWADZAJĄ DZIECI ZGODNIE Z PODPISANĄ UMOWĄ.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rodziców:

  1. Dnia 29.08.2013 r. (czwartek) o godz. 16:00 - rodzice dzieci nowoprzyjętych do przedszkola;

  2. Dnia 05.09.2013 r. (czwartek) o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z Dyrektorem i kadrą pedagogiczną w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2013/2014.

Obecność rodziców obowiązkowa.

 ============================================================